Přírodní barvy na vlasy: V čem se henna a spol. liší od „chemické“ konkurence?

Průzkumy hovoří jasně – až dvě třetiny žen si barví vlasy za pomoci umělých barev na vlasy, které v mnoha případech obsahují nešetrné chemikálie a škodlivé látky. Ty nejenže postupně ničí vlasy, ale mohou škodit i pokožce a tím pádem zdraví jako takovému. Důvodů, proč je proto dobré používat přírodní barvy na vlasy nejen v případě těhotných a kojících žen, je hned několik.

Henna, brahma či alma

K výrobě přírodních barev na vlasy se nejčastěji používají složky amla, brahma a henna. Jejich společným jmenovatelem je přítomný UV filtr, který pozitivním způsobem působí na zacelení vlasového vlákna. Patrně vůbec nejpopulárnějším přírodním prostředkem pro barvení je přitom již zmíněná henna, kterou se vlasy dají nabarvit do tmavé, oranžové a červené barvy. Pokud ji navíc smícháte s heřmánkem, povedou se vám „namíchat“ i světlejší odstíny.

Co je to henna?

Henna je ve své podstatě ozdobný keř, který roste především v Indii a Africe. Lidé jej již několik staletí pěstují kvůli svým listům; ty se po sběru dále suší a drtí, v důsledku čehož vzniká zelený prášek. Ten je přirozenou cestou antibakteriální a také antiseptický; účinek proti bateriím je tu tedy prokázán.

Hlavní využití vedle tvorby přírodní barvy na vlasy, která je šetrná vůči lidským vlasům i pokožce, pak představují krátkodobá tetování.

Výhody henny a přírodních barev na vlasy

Vedle toho, že přírodní barvy na vlasy (s hennou i dalšími složkami) dodávají lidské „kštici“ objem a atraktivní lesk, lze jejich největší přednosti a parametry charakterizovat takto:

  • 100% přírodní barvivo,
  • antibakteriální a antiseptické vlastnosti,
  • posilující, zpevňující a regenerační účinky na vlasy,
  • tvorba „ochranné vrstvy“ proti větru, slunečním paprskům, chlóru, soli i drobným nečistotám,
  • vhodné pro alergiky a atopiky (přírodní barvy na vlasy totiž nezpůsobují při používání kožní problémy ani alergické reakce),
  • zamezující nadměrnému maštění vlasů,
  • šetrnost vůči životnímu prostředí při výrobě i používání.

Komentáře