Využijte své sociální sítě k pomoci potřebným s ADROU

Předvánoční čas přímo vybízí k dobrým skutkům. Dobročinná kampaň od humanitární organizace ADRA může být skvělým způsobem, jak alespoň částečně zlepšit život lidem v nouzi. Navíc zapojit se do ní může opravdu kdokoliv, není třeba vůbec žádných velkých investic. Zásadní poselství totiž spočívá v tom, že i drobné dary od vícera lidí dokáží v konečném důsledku udělat divy. 

Rozhodnout se přitom můžete třeba pro podporu ve formě zakoupení dárku z oficiálního e-shopu ADRY edonation.cz. Mezi dárky, jež je tam možné zakoupit, se kupříkladu řadí dezinfekční tablety nebo oslík s vozíkem pro etiopské maminkyDále je možná i dlouhodobější podpora této kampaně, jež z vás navíc učiní ambasadora projektu.  

Jak se mohu na kampani podílet? 

Pokud vlastníte Instagram, Facebook nebo máte zajímavý nápad na Youtube videa a zároveň toužíte po dlouhodobé spolupráci, můžete se do kampaně zapojit, a to i zcela zdarma. Stačí, když se registrujete na Linketica.com, kde následně svůj nápad přihlásíte do projektu „ADRA – hledáme dlouhodobé ambasadory – nezisková podpora“.  

Poté se vám ozve tým Linketicy, který s vámi dojedná podrobnosti tak, aby byly obě strany plně spokojené. Jen skutečně takto málo stačí k tomu, abyste mohli nechat své sociální sítě pomáhat. 

Co je vlastně zač organizace ADRA? 

ADRA je jednou z největších mezinárodních humanitárních organizací poskytujících pomoc lidem v nouzi, která v současnosti působí ve více než 130 zemích světa (v ČR od 1992), původem je z USA. Zaměřuje se, jak na pomoc po mimořádných přírodních katastrofách a při válečných konfliktech, tak i na dlouhodobou podporu vzdělanosti a zaměstnanosti. 

Jejím hlavním posláním je přispívat svou činností ke konstantnímu zvyšování životní úrovně a zdraví obyvatel, a to jak v ČR, tak i v jiných, převážně rozvojových zemích. Díky velikosti, mezinárodnímu charakteru a více než 30leté historii ADRY se nemusíte bát, že by vaše peníze nešly skutečně na pomoc potřebným. 

Zero Waste: V čem spočívá Život bez odpadů?

Ačkoliv tomu tak v České republice zatím není, v zahraničí je životní styl Zero Waste (česky Život bez odpadů) čím dál tím častější a populárnější. Hlavní podstatou je podpora opětovného využívání všech zdrojů tak, aby nedocházelo k tvorbě opadů, respektive jejich spalování či skládkování. Kde se tento trend vzal a jakými zásadami se řídí lidé, kteří dle této filozofie žijí?

Číst více

Přírodní barvy na vlasy: V čem se henna a spol. liší od „chemické“ konkurence?

Průzkumy hovoří jasně – až dvě třetiny žen si barví vlasy za pomoci umělých barev na vlasy, které v mnoha případech obsahují nešetrné chemikálie a škodlivé látky. Ty nejenže postupně ničí vlasy, ale mohou škodit i pokožce a tím pádem zdraví jako takovému. Důvodů, proč je proto dobré používat přírodní barvy na vlasy nejen v případě těhotných a kojících žen, je hned několik.

Číst více

Co je to bezplenková komunikační metoda a jaké jsou její výhody?

Metoda přirozené hygieny kojenců, bezplenková komunikační metoda (BKM) či anglicky elimination communication. Tři různé pojmy se stejným významem označují způsob péče o nemluvně, jejímž cílem je porozumět řeči miminek co do potřeby vylučování a dosáhnout tak co nejrychlejšího tzv. „odplenkování“. Co je podstatou BKM, kdy s ní ideálně začít a v čem spočívají její hlavní přednosti?

Číst více

3 tipy, jak vybrat dětskou softshellovou bundu

Softshellové oblečení se pro svoji univerzalitu stalo za poslední roky vysoce populární nejen mezi profesionálními sportovci a outdoorovýmim nadšenci, ale jeho vlastností oceňují lidé i při běžném nošení. Stojí za tím jednak schopnost odolávat větru a do jisté míry i vodě, a jednak vlastnosti jako jemnost, měkkost a v neposlední řadě paropropustnost, kterými softshell disponuje navíc oproti svým předchůdcům, a díky kterým dokáže uspokojit i vysoké nároky těch nejmladších z nás. A právě na ty se v tomto článku zaměříme. Víte, jak vybrat dětskou softshellovou bundu?

Číst více

Ekopraní: Co to je a proč mu dát přednost před chemií?

Praní s ekologickými pracími prostředky se v posledních letech stává stále populárnější formou údržby prádla. Vedle toho, že je to příznivější pro životní prostředí i lidské zdraví než praní za použití nešetrných chemických prostředků, patří mezi výhody rovněž finanční stránka věci; ekopraní je totiž  levnější.

Číst více

Fenomén nošení dětí: Co byste měli vědět a jaké jsou jeho největší výhody?

Nošení dětí na těle prostřednictvím rozmanitých druhů nosítek se za poslední roky stalo fenoménem, který budí pozornost laické i odborné veřejnosti a je předmětem nekonečných debat, a to navzdory tomu, že je praktikováno (a v podstatě „ověřeno“) již po dlouhá staletí. Jedni jej velebí, druzí se na nošení dětí v babyvacích, šátcích a dalších typech nosítek dívají kritičtějším pohledem. Jaká je ale pravda, co byste měli o nošení dětí na těle vědět a jaké jsou jeho největší výhody?

Číst více

5 tipů pro zdravé dítě aneb prevence je u nachlazení nejdůležitější

Když se babí léto přehoupne do sychravého podzimu, většinu populace v důsledku teplotních skoků zachvátí protivné nachlazení. Nejnáchylnější jsou k němu senioři, těhotné ženy a malé děti, které po všem sahají a každou chvíli mají prsty v puse. V případě těch nejmenších z nás přitom platí víc než kdy jindy, že nejlepším lékem je důsledná prevence před nachlazením. Následujících 5 tipů by vám mělo pomoci ochránit poklad před onemocněním.

Číst více

Srovnání nejoblíbenějších e-shopů s módou

Nakupujete rádi oblečení? Možná zbytečná otázka, kdo by taky ne! Na internetu jsou však dostupné stovky, ne-li tisíce e-shopů s módou a v této nabídce se občas není snadné zorientovat. Abychom vám tento výběr vhodného internetového obchodu s oblečením usnadnili, tak jsme si pro vás na následujících řádcích přichystali ucelený přehled 5 největších, nejoblíbenějších a nejspolehlivějších online obchodů s módou v Česku.

Eobuv.cz

Tento e-shop se krom obuvi specializuje i na prodej doplňků, zejména tedy kabelek a hodinek. Mezi jeho největší pozitiva patří poštovné za cenu již od 699 Kč v případě, že za zboží zaplatíte předem na bankovní účet a rovněž
garance bezplatného vrácení zboží do 30 dnů.

Za největší nevýhodu se pak dá jednoznačně označit absence kamenné prodejny, naštěstí jsou na webové stránce k dispozici přehledné tabulky s velikostmi, tudíž člověk si dokáže vybrat i bez osobního vyzkoušení. Pokud chcete při nákupu v internetovém obchodě ebov.cz ušetřit, navštivte stránku https://www.kuponyonline.cz/kupony-eobuv-cz/, kde naleznete kupóny, jež vám pomohou snížit cenu zde nabízených produktů o několik procent.

About You

Obrovskou předností online obchodu s více než 500 předními módními značkami About You je skutečnost, že platí náklady na dodání a také vrácení zboží, tudíž poštovné je tady pro koncového spotřebitele zcela zdarma. I druhá výhoda tohoto e-shopu má opravdu nadstandartní parametry – nevyhovující zboží zde totiž můžete vrátit do 100 dní po obdržení objednávky!

Naopak stejně jako v případě internetového obchodu eobuv.cz ani About You nemá žádnou prodejnu nebo výdejnu, kde byste si mohli zboží vyzkoušet. V případě, že máte zájem o About You slevový kupon, stačí kliknout na odkaz a je váš.

 

Zalando

I třetí z e-shopů Zalando – největší online módní platforma v Evropě s tržbou téměř 5 miliard eur, působící v 17 zemích, nabízí možnost bezplatného vrácení nepoužitých a nenošených položek, u Zalanda na to máte 30 dnů od převzetí objednávky. Veškerá doprava i vrácení zboží jsou, stejně jako tomu je v případě konkurenčního internetového obchodu About You, zdarma.

Bohužel vzhledem k tomu, že je zboží doručováno až z německých skladů společnosti, je třeba počítat s lehce delší dobou doručení, to obvykle trvá 4-6 pracovních dnů. Nicméně delší doba doručení je jen malou vadou na kráse, důkazem budiž, že i ostatní recenze na internetový obchod Zalando hovoří, až na pár výjimek, výhradně v jeho prospěch.

Zoot

Zoot.cz je česká internetová prodejna oblečení a doplňků se sídlem v Praze. Pochlubit se může krom široké nabídky čítající 250 značek i 18 výdejnami (s poetickým názvem Výdejny radosti) rozmístěnými po celé ČR, jejichž kompletní seznam naleznete zde. Jejich výhodou je, že zboží, které též můžete bez udání důvodu bezplatně vrátit do 30 dnů, je tam zasíláno nejpozději do druhého pracovního dne od objednání, nicméně doprava na výdejnu stojí 49 Kč a až při nákupu nad 1 599 Kč je zdarma, což naopak vnímáme jako obrovské mínus.

Oproti tomu za dopravu do Zásilkovny nezaplatíte ani korunu, ta je totiž vždycky zdarma. Z pohledu zákazníka to na nás působí značně nelogicky. V případě doručení spedičními firmami PPL a In Time pak doprava stojí 59 Kč, přičemž při objednávce nad 1 599 Kč je zdarma.

Answear 

V nabídce online obchodu Answear.cz  lze nalézt dámské, pánské a dětské značkové oblečení a boty, přičemž výběr je tady opravdu široký, na výběr je více než z 300 značek. Mezi klady tohoto e-shopu se řadí odesílání zboží do 24 hodin od objednání a taktéž možnost bezplatného doručení na některou z výdejen v Praze (Vodičkova 710/31) a Brně (Bratislavská 184/2A).

Naopak pokud se rozhodnete si zboží nechat zaslat poštou nebo kurýrní službou DPD, tak dopravu zdarma máte až při objednávce nad 1000 Kč, jinak její cena činí 70 Kč. Skončeme však pozitivně – i u firmy Answear máte právo vrátit koupený výrobek během 30 dní ode dne obdržení zásilky, nemusíte ani uvádět důvod vrácení.