Kvalita za přijatelnou cenu

Tommy Hilfiger, Gucci, Guess nebo třeba Armani, že si tyhle značky nemůžete dovolit? To nemusí být tak úplně pravda. Značkové věci můžete pořídit i za pár korun, je jen potřeba vědět, kde a kdy nakupovat. Ne každý z nás si může dovolit kabelku za 15 tisíc nebo boty za 10 tisíc, přesto si každý rád obleče nějaký ten kousek, ve kterém se cítí zkrátka dobře. Pokud nechcete kupovat fake a podporovat tak výrobu padělků, ve kterých se stejně nikdy nebudete cítit jako v originálu, poradíme vám 5 typů, kde najít značkové kousky za skvělé ceny. Kvalitní značková móda totiž vydrží roky, a přitom se v ní budete cítit svá.  A za to už se vyplatí těžce vydělané penízky utratit.

Slevy na Zalando lounge

Co hraje do karet právě internetovým obchodům? Určitě to, že většina z nás se naučila právě touto cestou objednávat a nakupovat zboží. Je to rychlé, levné a pohodlné. Pokud hledáte rolls royce mezi e-shopy, pak by vaší pozornosti rozhodně neměl ujít zákaznický klub Zalando lounge, který spustilo Zalando jako poděkování všem svým zákazníkům. Jeden z největších evropských e-shopů si tak nyní získává tuzemské zákazníky nabídkou nepřeberného množství produktů v rámci speciálních nabídek online outletu, se slevami až 70% za kvalitní značkové oblečení a doplňky pro všechny. Prostřednictvím emailů či mobilní aplikace dávají promptně vědět o nadcházejících akcích. Lehce se tak za zlomek ceny dostanete k věcem, které byste si jinak nemohli dovolit. Přitom existuje mnoho nákupních klubů (Big Brands, I love sale nebo třeba Fashion Days), které se vyplatí sledovat a zjistit, jestli zrovna tady neprodávají za čtvrtinové ceny sako od Calvina Kleina či tenisky Converse.

Outlety

Z předchozího typu jasně vyplývá, že při honbě za nejlepšími cenami nemůžeme opomínat outlety, jako takové. Obchody, které celoročně vyprodávají značkovou kvalitní módu za slevy od 30%-70%. Přitom tady nenajdete použité zboží, ale výhradně nové kousky, které mohou ještě dobře posloužit. Funguje to tak, že řetězce musí kvalitní značkové oblečení někam uklidit, když dorazí nová kolekce. A takovým místem jsou právě outlety, kde se tak dostaneme k módním věcem za třeba i čtvrtinové ceny. Velmi oblíbená je například Fashion Arena Prague Outlet.

Second hand

Oblečení, v překladu z druhé ruky, je dalším ze super způsobů, jak se dostat k opravdu krásným, značkovým a cenově dostupným kouskům. Sekáčový turismus propaguje hlavně ti, kteří rádi loví ty nejzajímavější kousky za bezkonkurenční ceny. Přitom některé sekáče se specializují vyloženě na „high level módu“, kterou byste prostě jinde nesehnali. Dováží ji ze zahraničí a je tak možné, že na českém trhu ani nebyla. Nestane se vám tak, že potkáte třeba jen v práci další dva lidi ve stejném overalu. A pokud si nemůžete vybrat v obchodních řetězcích, protože zrovna nejdete s davem a chcete prostě něco jiného, než unifikovanou módu. Je jisté, že tady to najdete.

Výprodeje

Velmi oblíbený způsob nakupování je rovněž při výprodejích a slevových akcích. Takové věci přitáhnou nejednoho zákazníka. Jak se ale o akcích dozvědět? To je snadné! Stačí mít ve sledování na sociálních sítích stránky, kam se pravidelně ukládají slevové akce a informace o výprodejích. Takové stránky najdete hned, jak do vyhledavače na instagramu či facebooku zadáte heslo slevy. Mezi nejznámější a neoblíbenější české e-shopy se super akcemi patří About you, Zoot, Zalando a mnoho dalších. Dnes už každý e-shop i kamenný obchod hrají se svými klienty tuhle hru, která baví obě strany. Bez pořádných akcí nedokáže většina těchto prodejců natáhnout dostatečnou pozornost, proto si můžete být jistí, že každý kousek bude dříve či později možné koupit levněji, stačí jen sledovat jejich akce.

Nákupy ze zahraničí

Jednou z posledních možností, jak se dostat ke kvalitním věcem jsou nákupy ze zahraničí. Proč zrovna zahraničí? Nakoupíte kvalitní věci, výběr bude z mnohem širší nabídky, a ceny jsou úplně jinde. Některé věci u nás prostě nenajdete. Elektronika, oblečení, doplňky, nábytek, najedete zde opravdu vše. AliExpres, Wish, Amazon nebo třeba e-Bay, to, co hledáte, najdete lehce. Je potřeba jen srovnat cenu, nezapomenout připočítat daň a smířit se s tím, že to chvilku trvá, než zboží doputuje. Jinak ale můžete lehce přijít ke kouskům, které byste u nás těžko sháněli.

Využijte své sociální sítě k pomoci potřebným s ADROU

Předvánoční čas přímo vybízí k dobrým skutkům. Dobročinná kampaň od humanitární organizace ADRA může být skvělým způsobem, jak alespoň částečně zlepšit život lidem v nouzi. Navíc zapojit se do ní může opravdu kdokoliv, není třeba vůbec žádných velkých investic. Zásadní poselství totiž spočívá v tom, že i drobné dary od vícera lidí dokáží v konečném důsledku udělat divy. 

Rozhodnout se přitom můžete třeba pro podporu ve formě zakoupení dárku z oficiálního e-shopu ADRY edonation.cz. Mezi dárky, jež je tam možné zakoupit, se kupříkladu řadí dezinfekční tablety nebo oslík s vozíkem pro etiopské maminkyDále je možná i dlouhodobější podpora této kampaně, jež z vás navíc učiní ambasadora projektu.  

Jak se mohu na kampani podílet? 

Pokud vlastníte Instagram, Facebook nebo máte zajímavý nápad na Youtube videa a zároveň toužíte po dlouhodobé spolupráci, můžete se do kampaně zapojit, a to i zcela zdarma. Stačí, když se registrujete na Linketica.com, kde následně svůj nápad přihlásíte do projektu „ADRA – hledáme dlouhodobé ambasadory – nezisková podpora“.  

Poté se vám ozve tým Linketicy, který s vámi dojedná podrobnosti tak, aby byly obě strany plně spokojené. Jen skutečně takto málo stačí k tomu, abyste mohli nechat své sociální sítě pomáhat. 

Co je vlastně zač organizace ADRA? 

ADRA je jednou z největších mezinárodních humanitárních organizací poskytujících pomoc lidem v nouzi, která v současnosti působí ve více než 130 zemích světa (v ČR od 1992), původem je z USA. Zaměřuje se, jak na pomoc po mimořádných přírodních katastrofách a při válečných konfliktech, tak i na dlouhodobou podporu vzdělanosti a zaměstnanosti. 

Jejím hlavním posláním je přispívat svou činností ke konstantnímu zvyšování životní úrovně a zdraví obyvatel, a to jak v ČR, tak i v jiných, převážně rozvojových zemích. Díky velikosti, mezinárodnímu charakteru a více než 30leté historii ADRY se nemusíte bát, že by vaše peníze nešly skutečně na pomoc potřebným. 

Zero Waste: V čem spočívá Život bez odpadů?

Ačkoliv tomu tak v České republice zatím není, v zahraničí je životní styl Zero Waste (česky Život bez odpadů) čím dál tím častější a populárnější. Hlavní podstatou je podpora opětovného využívání všech zdrojů tak, aby nedocházelo k tvorbě opadů, respektive jejich spalování či skládkování. Kde se tento trend vzal a jakými zásadami se řídí lidé, kteří dle této filozofie žijí?

Číst více

Přírodní barvy na vlasy: V čem se henna a spol. liší od „chemické“ konkurence?

Průzkumy hovoří jasně – až dvě třetiny žen si barví vlasy za pomoci umělých barev na vlasy, které v mnoha případech obsahují nešetrné chemikálie a škodlivé látky. Ty nejenže postupně ničí vlasy, ale mohou škodit i pokožce a tím pádem zdraví jako takovému. Důvodů, proč je proto dobré používat přírodní barvy na vlasy nejen v případě těhotných a kojících žen, je hned několik.

Číst více

Co je to bezplenková komunikační metoda a jaké jsou její výhody?

Metoda přirozené hygieny kojenců, bezplenková komunikační metoda (BKM) či anglicky elimination communication. Tři různé pojmy se stejným významem označují způsob péče o nemluvně, jejímž cílem je porozumět řeči miminek co do potřeby vylučování a dosáhnout tak co nejrychlejšího tzv. „odplenkování“. Co je podstatou BKM, kdy s ní ideálně začít a v čem spočívají její hlavní přednosti?

Číst více

3 tipy, jak vybrat dětskou softshellovou bundu

Softshellové oblečení se pro svoji univerzalitu stalo za poslední roky vysoce populární nejen mezi profesionálními sportovci a outdoorovýmim nadšenci, ale jeho vlastností oceňují lidé i při běžném nošení. Stojí za tím jednak schopnost odolávat větru a do jisté míry i vodě, a jednak vlastnosti jako jemnost, měkkost a v neposlední řadě paropropustnost, kterými softshell disponuje navíc oproti svým předchůdcům, a díky kterým dokáže uspokojit i vysoké nároky těch nejmladších z nás. A právě na ty se v tomto článku zaměříme. Víte, jak vybrat dětskou softshellovou bundu?

Číst více

Ekopraní: Co to je a proč mu dát přednost před chemií?

Praní s ekologickými pracími prostředky se v posledních letech stává stále populárnější formou údržby prádla. Vedle toho, že je to příznivější pro životní prostředí i lidské zdraví než praní za použití nešetrných chemických prostředků, patří mezi výhody rovněž finanční stránka věci; ekopraní je totiž  levnější.

Číst více

Fenomén nošení dětí: Co byste měli vědět a jaké jsou jeho největší výhody?

Nošení dětí na těle prostřednictvím rozmanitých druhů nosítek se za poslední roky stalo fenoménem, který budí pozornost laické i odborné veřejnosti a je předmětem nekonečných debat, a to navzdory tomu, že je praktikováno (a v podstatě „ověřeno“) již po dlouhá staletí. Jedni jej velebí, druzí se na nošení dětí v babyvacích, šátcích a dalších typech nosítek dívají kritičtějším pohledem. Jaká je ale pravda, co byste měli o nošení dětí na těle vědět a jaké jsou jeho největší výhody?

Číst více

5 tipů pro zdravé dítě aneb prevence je u nachlazení nejdůležitější

Když se babí léto přehoupne do sychravého podzimu, většinu populace v důsledku teplotních skoků zachvátí protivné nachlazení. Nejnáchylnější jsou k němu senioři, těhotné ženy a malé děti, které po všem sahají a každou chvíli mají prsty v puse. V případě těch nejmenších z nás přitom platí víc než kdy jindy, že nejlepším lékem je důsledná prevence před nachlazením. Následujících 5 tipů by vám mělo pomoci ochránit poklad před onemocněním.

Číst více